restauracja na wesele

Sala, hotel, czy restauracja na wesele?

Organizacja własnego wesela to wielkie przeżycie. Nie dość, że sami szykujemy się do najważniejszego dnia w życiu, to jeszcze musimy zadbać, aby każdy z gości czuł się u nas dobrze. Wynajęcie ślubnej limuzyny i ustalenie szczegółów w Urzędzie Stanu Cywilnego to dopiero początek przygotowań do uroczystości. Najważniejszym jej elementem jest przecież sala weselna. To jej wybór w dużej mierze odpowiada za to, czy impreza będzie udana.

Sala, hotel, czy restauracja?

Wybór miejsca jest w dużej mierze podyktowany tym, gdzie mieszkamy na co dzień. Sala weselna to częsty wybór w środowiskach wiejskich. Duża powierzchnia zapewnia, że będziemy mogli przyjąć sporą liczbę gości. W takim budynku najlepiej organizować imprezę na 150-200 osób. Musimy jednak liczyć się z tym, że nie będziemy mieli do dyspozycji wszystkich wygód, jakie zapewni na przykład hotel na wesele. Sala to zazwyczaj brak miejsca do spania – musimy organizować je samodzielnie, lub zmusić gości do tego, by zorganizowali sobie transport we własnym zakresie. Jeżeli przybywają oni do nas z drugiego krańca Polski – może to być dla nich kłopotliwe. Wiejskie sale i świetlice nie zawsze zapewniają też odpowiedni wystrój, chociaż w tym względzie zaszły ostatnio spore zmiany, a kwiaty w blaszanych wiadrach to już na szczęście coraz rzadziej spotykany widok.

W hotelu mamy wszystko

Jeśli chcemy mieć zapewnione wszystkie wygody, dobrze, by naszym wyborem była restauracja na wesele. Takie miejsca z reguły specjalizują się w dobrej kuchni, a dania tam podawane są zawsze najwyższej jakości. Jeśli więc chcemy oczarować weselników nie tylko samą zabawą, ale też jej gastronomiczną stroną, to restauracja będzie najlepszym wyborem. Wykwalifikowana obsługa to gwarancja tego, że dania będą podawane na czas i zgodnie z wszystkimi standardami etykiety. Szefowie kuchni z pewnością postarają się, by gościom niczego nie zabrakło, a menu było urozmaicone. W restauracjach zazwyczaj również jest sporo miejsca. Wesela na 100, czy 150 osób nie należą do rzadkości. Warto jednak poszukać najodpowiedniejszego lokalu w okolicy. Sprawdzenie wszystkich opinii, przede wszystkim tych o organizacji wesel przez dany lokal na pewno pomoże nam w podjęciu decyzji.

Rekomendowane artykuły