O co pytać DJ-a na wesele ?

Jesteście przed weselem i szukacie didżeja weselnego ? Może już macie umowę i jedziecie na ostatnie przed imprezą spotkanie i zastanawiacie się o co spytać Waszego wodzireja ? To dość istotna kwestia, ponieważ jest szereg rzeczy, które możecie a wręcz powinniście poruszyć przed weselem.

Cena DJ na wesele i oferta

Jeśli Wasze poszukiwania Dj-a na wesele są we wstępnej fazie, to wygodnie jest rozeznać się w rynku drogą mailową. Oglądając filmy na Youtube, czy wertując fanpage firmowe na pewno zdobędziesz kilka maili do osób świadczących usługi didżej na wesele. Zrobiliśmy mały test i po wpisaniu hasła „DJ na wesele” na Youtube, jednym z kanałów, który wpadł nam w oko był serwis DJ Robert Koss. Należy zrobić wstępne rozeznanie w tym, co oferuje rynek i ile trzeba za to zapłacić. Szkoda tracić czas na spotkania z osobami, na które nas po prostu nie stać, albo których usługi nie spełniają naszych oczekiwań. Pierwszy mail do didżeja na wesele powinien zawierać prośbę o ofertę prowadzenia imprezy z jak największą ilością szczegółów. Z pewnością uzyskane dane i odpowiedzi pozwolą Wam zrobić wstępne rozeznanie i „okroić” trochę ilość potencjalnych usługodawców.

Pierwsze spotkanie z didżejem przed umową

Po wstępnym zdiagnozowaniu rynku usług weselnych w zakresie didżeja, czas na rozmowy i spotkania. O ile część osób znajduje czas na wizyty w firmach z branży weselnej (pamiętać należy, iż potrzebujecie także fotografa, kamerzysty i często innych usług), o tyle spora grupa decyduje się na krótką rozmowę telefoniczną, bądź konwersację Skype, czy poprzez Messengera. Jest duże grono klientów, które swojego DJ-a na wesele wybierają bez bezpośredniej czy też internetowej rozmowy. Najczęściej świadczy to o sporej dawce zaufania, którą Para Młoda darzy osobę DJ na wesele. Zazwyczaj jest to zasłużone poprzez pozytywny odbiór w mediach społecznościowych i dobre opinie. Gdy już dochodzi do spotkania należy DJ-a na wesele spytać o kilka ważnych kwestii. Jeśli macie jeszcze wątpliwości co do jakości jego usług dopytajcie o:

 • doświadczenie liczone w latach bądź miesiącach spędzonych w ślubnej branży,
 • wgląd do opinii pozostawianych przez byłych klientów,
 • posiadany sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy,
 • zakres repertuaru muzycznego,
 • ilość i rodzaj ewentualnych weselnych zabaw i konkursów.

Gdy osoba DJ na wesele z którą rozmawiacie ma w Waszych oczach już pewien poziom zaufania co do jakości jego usług, dopytujecie o zgoła inne kwestie:

 • wizję przebiegu wesela,
 • godziny w których DJ widzi podziękowania dla Rodziców, tort weselny i konkursy,
 • inne kwestie, których nie poruszyliście, a Was nurtują.

Pamiętać należy, iż bardzo często na osobie didżeja wodzireja na wesele spoczywa pewien zakres planowania i panowania nad przebiegiem wesela, na który ma on wpływ. W porozumieniu z innymi podwykonawcami i personelem to właśnie DJ wodzirej powinien szanować i realizować wspólną wizję wesela.

Spotkanie z DJ na wesele przed imprezą

W przypadku gdy macie już podpisaną umowę z wodzirejem didżejem weselnym i spotykacie się przed weselem celem ustalenia szczegółów, omówić możecie kilka ważnych kwestii. Najczęściej są to:

 • życzenia od gości,
 • podziękowania dla Rodziców,
 • oczepiny,
 • konkursy i zabawy
 • pierwszy taniec,
 • tort weselny,
 • repertuar muzyczny,
 • inne, które wpadną Wam do głowy.

Odnośnie życzeń od gości ustalcie, czy odbędą się one pod kościołem, czy już na sali weselnej. W tym drugim przypadku rekomendujemy je tuż po przywitaniu i toaście. Sprawę podziękowań dla Rodziców najlepiej usytuować w porze pomiędzy godziną 19 a 23. W praktyce sprawdza się, gdy DJ Wodzirej na wesele zaaranżuje je i poprowadzi tuż przed wjazdem tortu weselnego. Kwestia oczepin i konkursów też możecie przegadać, lub pozostawić pole do popisu dla osoby prowadzącej. W takim przypadku być może zaskoczy Was miłą niespodzianką. Wiele osób zastrzega sobie jedynie to, aby unikać jak ognia konkursów z podtekstem seksualnym. Pierwszy taniec…często wybierana jest opcja skrócenia piosenki, tym bardziej, jeśli Para Młoda nie czuje się w pełni komfortowo tańcząc przed gośćmi. Muzyka na wesele to także kwestia, którą najlepiej pozostawić na barkach didżeja bądź zespołu. Warto zastanowić się nad kilkoma piosenkami, na których bardzo Wam zależy. Ich wykaz najlepiej wysłać usługobiorcy co najmniej kilka dni przed weselem.

Rekomendowane artykuły